Kategorie
Biznes online

Biznes online – wprowadzenie

Biznes Online – Wprowadzenie

Wprowadzenie

W dzisiejszych czasach, niepewność spotyka każdego z Nas jeżeli chodzi o stabilność zatrudnienia. Pandemia COVID-19 trwająca już od ponad roku doprowadziła nie jedna osobę do utraty pracy. Czy jest więc jakaś opcja, aby z dnia na dzień nie stracić jedynego źródła dochodu? Owszem jest, najprostsza jaka istnieje. Znalezienie drugiej pracy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak jak to zrobić?

Praca tradycyjna

Najprościej roznieść CV i czekać na odpowiedzi z miejsc które mają wolne miejsca. Minusem jest jednak fakt, że to kolejny etat, kolejne miejsce gdzie trzeba dojechać. Zaczyna się pojawiać strata czasu i pieniędzy. Owszem poprawi to trochę naszą sytuację, jednak czasem dla szefa to ze masz drugo pracę może postawić na pierwszym miejscu do zwolnienia, gdyż jakoś sobie poradzisz. Stare Polskie przysłowie mówi: „Czas to pieniądz”. Jak więc zwiększyć wartość naszego czasu?

Oszczędność Czasu czy Pieniędzy

Najprościej było by dostać podwyżkę, jednak w czasie niepewności w płynności działania, firmy wolą jak najmniej wydawać, aby zostało na czarna godzinę. Niektóre firmy likwidują nawet biura i przenoszą się na pracę zdalną. Praca zdalna pozwala zaoszczędzić zarówno pracodawcy jak i pracownikowi. Pracodawca nie musi płacić za biuro, albo może mniej płacić np. nie płaci za prąd, ogrzewanie itp. Pracownik natomiast oszczędza czas na dojazdach, nerwy, że nie zdąży, a także paliwo co wpływa korzystnie zarówno na portfel, a także środowisko. Skoro część z nas przeniosła się już na działanie zdalne, to może warto poszukać dodatkowej kasy, także zdalnie…

Praca Online – Programy Partnerskie

W internecie działa wiele programów pozwalających zarabiać online. Koszty uczestnictwa w takich programach to nawet kilkaset złotych, jednak nie wszyscy powiedzą, że idzie zarobić dużo wcześniej. Opcje pracy w internecie pozwalają na dwa typy zarobków. Zarabianie aktywne – wynikające bezpośrednio z działania osoby która podjęła pracę w internecie, albo zarabianie pasywne czyli dochód za wyniki grupy osób które działają w strukturze. W tej chwili część osób pomyślała pewnie o piramidzie. Nic dziwnego gdyż wiele osób myli strukturę MLM z piramidą, a co za tym idzie automatycznie rezygnuje, bojąc się właśnie piramid. Dokładne różnicę opiszę w jednym z kolejnych artykułów.

Praca Online – Inwestor

Dla części osób sprzedaż nie jest tym co by chciała robić i będzie chciała podążyć drogą zarabiania na handlu walutami, akcjami… Jednym słowem na inwestowaniu. Inwestowanie może przynieść zyski w miarę krótkim czasie jak i może stanowić swego rodzaju lokatę na oszczędzanie pieniędzy np. na emeryturę. Są też inwestycje takie, że zarabia się na drobnych wahaniach cen w ciągu dnia. Czasem większe, czasem mniejsze. Codziennie stawki na giełdzie rosną i spadają. Inwestowanie na tych zmianach nazywa się Tradingiem. Plusem jest opcja szybkiego zarobku, minusem natomiast ryzyko utraty wszystkich oszczędności. Wchodząc na giełdę trzeba liczyć się ze stratą funduszy.

Zakończenie

Wybierając swoja drogę należy pamiętać o tym, aby czuć się dobrze robiąc to coś, gdyż tylko wtedy człowiek podąża właściwą dla siebie drogą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *