Kategorie
Biznes online

Cechy potrzebne w przcy zdalnej

Cechy potrzebne w pracy zdalnej

Praca zdalna nie jest dla każdego, ale każdy może się nauczyć pracować zdalnie.

To proste zdanie pełne sprzeczności jest jak najbardziej prawdziwe. Zastanawiacie się pewnie – dlaczego tak jest? Otóż powód jest prosty: charakter, styl funkcjonowania, cechy indywidualne. To wszystko ma wpływ na to czy osoba odnajdzie się w działaniu online. Więc jaka powinna być osoba, która chciała by pracować online. Jakie cechy powinny byś obecne wymienimy i omówimy poniżej.

Wykaz cech

  1. Systematyczna – właśnie systematyczne wykonywanie tych samych zadań, powtarzanie ich na okrągło doprowadza człowieka do bycia coraz lepszym w ich wykonywaniu. Pozwala także budować pewność siebie, która jest niezbędna w pozycjonowaniu siebie na dobrego leadera.
  2. Zorganizowana – organizacja czasu pracy jest istotna, tak samo jak organizacja samej pracy. Osoba powinna umieć wyznaczyć sobie sztywne granice pracy Powinien się znaleźć tam zarówno czas na odpoczynek oraz  godziny ciszy i spokoju kiedy mogła by rozmawiać z klientami, partnerami biznesowymi lub kandydatami na partnerów biznesowych.
  3. Odpowiedzialna – cecha ta jest dosyć istotna, szczególnie w kontaktach międzyludzkich. Właśnie przez odpowiedzialne działania i zachowania buduje się zaufanie drugiej osoby, a to jest potrzebne, aby dobrze układała się współpraca między mentorem, a uczniem.
  4. Punktualna – punktualność świadczy o odpowiedzialności, o której wspomniałem już szybciej. Kontrolowanie czasu pomaga też w organizacji dnia pracy. Z powodu, iż cały biznes opiera się na działaniu online to i spotkania z osobami zainteresowanymi odbywają się online. Takie rozwiązanie pozwala Nam lepiej wykorzystać czas jakim dysponujemy i  który jest dla nas cenny
  5. Pewna siebie – zwątpienie może pokazać nas jako osobę która nie wie co robi, przez co daje też jasny sygnał do tego, że nie nadaje się na dobrego leadera. Osoba chcąca podjąć działania pójdzie do osoby która wyda się bardziej przekonująca w tym co robi. Działając pewnie i zdecydowanie, znając swoją wartość i nie przejmować się opinią innych. Docenianie swojej wiedzy oraz wiara w to co się mówi i wykonuje sprawi, że człowiek będzie postrzegany jako dobry mentor
  6. Pokorna – Nie ma człowieka doskonałego, a jeżeli ktoś myśli, że jest doskonały to się myli. Człowiek, który się rozwija, popełnia błędy. Nie jest to złe. Nie myli się tylko ten co nic nie robi, a skoro czytasz tego bloga, znaczy to, że chcesz się dokształcać. Popełnianie błędów jest wpisane w rozwój człowieka, jednak umiejętność przyznania się do porażki wymaga naprawdę silnego charakteru i są do tego zdolni wyłącznie nieliczni  Najważniejsze jest to, aby z każdej porażki wyciągnąć cenną lekcję. Przyznanie się do błędu nie jest słabością. To jest siła, tak wielka, że nie każdy ją ma w sobie.

Zakończenie

Każdą z tych cech człowiek może u siebie rozwinąć i kształtować według swojej woli. Im silniejsza wola tym łatwiej będzie pokonywać trudy dnia codziennego podczas pracy nad swoim charakterem

Kategorie
Afiliacja Biznes online

MLM – Piramida? Skąd Kasa? Za co opłaty?

MLM – Piramida? Skąd pieniądze? Za co opłaty?

Jak wspomniałem w poprzednim artykule struktura MLM przypomina kształtem piramidę, jednak nie jest tym samym.

MLM, a piramida finansowa

W piramidzie osoby niżej w strukturze, stojące u podstawy dostarczają funduszy na tych u góry, a sami mogą na tym wyjść naprawdę kiepsko. Najczęściej to z ich wkładu opłaca się zyski tych co są wyżej w strukturze (up-linerów). Działanie takie wpływa na brak zadowolenia, gdyż osoby, które pracują najciężej mają najmniejsze korzyści. Skoro już wiemy jak tak ogólnie wygląda piramida, teraz zajmiemy się strukturą MLM

MLM – Multi Level Marketing po polsku marketing wielopoziomowy działa na zasadzie: zarabiasz z prowizji, promocji, a także niektóre programy dają dodatkowe procenty wyliczany na podstawie zarobków osób znajdujących się niżej w strukturze.  Kwota ta jest dodatkowymi pieniędzmi i nie ma wpływu na wypłaty osób które są w strukturze poniżej. Do procentu wlicza się każda zarobiona złotówka, nawet ta, którą osoba zarobi pasywnie czyli ze struktur które zbudowała pod sobą. Działania opierają się o produkty dostępne przez internet, więc na zarobek należy czasem poczekać kilka miesięcy, gdyż platforma przez którą działamy musi pierw otrzymać pieniądze od firmy której usługa została zakupiona, a następnie przekierować na środki do osoby do której należy link użyty w danej operacji.

Skąd pieniądze w MLM? Czemu płacę?

Nie raz ludzie skarżą się, że zostali oszukani, bo nie zarabiają, że zarabia ta osoba wyżej, a nie oni. Taka sytuacja ma miejsce przy kontach bankowych. Owszem, osoba wyżej zarabia z linku jak osoba zakładająca konto dopełni wszelkich formalności, jednak Ta osoba zarabia na promocjach bakowych np. za regularne wpłaty lub opłacanie kartą odpowiednich kwot. Osoby takie powinny poznać mechanizm jak działa marketing wielopoziomowy, także w aspekcie wypłat, dlatego warto dołączyć do grup szkoleniowych. Ma to swoje plusy jak i minusy. Plusem jest szeroka wiedza i osoby chętne do pomocy w takich grupach. Nie można pominąć, małego, aczkolwiek minusu jakim jest opłata członkowska. Nie należy mylić dwóch kwestii:

  1. Zarabianie w MLM jest darmowe,
  2. Przynależność do grup i mentoring może i zazwyczaj jest płatny.

Zakończenie

Działania w biznesie online wymaga nie tylko umiejętności z danego zakresu w jakim człowiek działa, ale także umiejętności interpersonalnych, dobrego planowania, zarządzania swoimi środkami, czasem pracy, a także duża pewność siebie oraz wiara w to, że się uda.

Kategorie
Biznes online

Biznes online – wprowadzenie

Biznes Online – Wprowadzenie

Wprowadzenie

W dzisiejszych czasach, niepewność spotyka każdego z Nas jeżeli chodzi o stabilność zatrudnienia. Pandemia COVID-19 trwająca już od ponad roku doprowadziła nie jedna osobę do utraty pracy. Czy jest więc jakaś opcja, aby z dnia na dzień nie stracić jedynego źródła dochodu? Owszem jest, najprostsza jaka istnieje. Znalezienie drugiej pracy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak jak to zrobić?

Praca tradycyjna

Najprościej roznieść CV i czekać na odpowiedzi z miejsc które mają wolne miejsca. Minusem jest jednak fakt, że to kolejny etat, kolejne miejsce gdzie trzeba dojechać. Zaczyna się pojawiać strata czasu i pieniędzy. Owszem poprawi to trochę naszą sytuację, jednak czasem dla szefa to ze masz drugo pracę może postawić na pierwszym miejscu do zwolnienia, gdyż jakoś sobie poradzisz. Stare Polskie przysłowie mówi: „Czas to pieniądz”. Jak więc zwiększyć wartość naszego czasu?

Oszczędność Czasu czy Pieniędzy

Najprościej było by dostać podwyżkę, jednak w czasie niepewności w płynności działania, firmy wolą jak najmniej wydawać, aby zostało na czarna godzinę. Niektóre firmy likwidują nawet biura i przenoszą się na pracę zdalną. Praca zdalna pozwala zaoszczędzić zarówno pracodawcy jak i pracownikowi. Pracodawca nie musi płacić za biuro, albo może mniej płacić np. nie płaci za prąd, ogrzewanie itp. Pracownik natomiast oszczędza czas na dojazdach, nerwy, że nie zdąży, a także paliwo co wpływa korzystnie zarówno na portfel, a także środowisko. Skoro część z nas przeniosła się już na działanie zdalne, to może warto poszukać dodatkowej kasy, także zdalnie…

Praca Online – Programy Partnerskie

W internecie działa wiele programów pozwalających zarabiać online. Koszty uczestnictwa w takich programach to nawet kilkaset złotych, jednak nie wszyscy powiedzą, że idzie zarobić dużo wcześniej. Opcje pracy w internecie pozwalają na dwa typy zarobków. Zarabianie aktywne – wynikające bezpośrednio z działania osoby która podjęła pracę w internecie, albo zarabianie pasywne czyli dochód za wyniki grupy osób które działają w strukturze. W tej chwili część osób pomyślała pewnie o piramidzie. Nic dziwnego gdyż wiele osób myli strukturę MLM z piramidą, a co za tym idzie automatycznie rezygnuje, bojąc się właśnie piramid. Dokładne różnicę opiszę w jednym z kolejnych artykułów.

Praca Online – Inwestor

Dla części osób sprzedaż nie jest tym co by chciała robić i będzie chciała podążyć drogą zarabiania na handlu walutami, akcjami… Jednym słowem na inwestowaniu. Inwestowanie może przynieść zyski w miarę krótkim czasie jak i może stanowić swego rodzaju lokatę na oszczędzanie pieniędzy np. na emeryturę. Są też inwestycje takie, że zarabia się na drobnych wahaniach cen w ciągu dnia. Czasem większe, czasem mniejsze. Codziennie stawki na giełdzie rosną i spadają. Inwestowanie na tych zmianach nazywa się Tradingiem. Plusem jest opcja szybkiego zarobku, minusem natomiast ryzyko utraty wszystkich oszczędności. Wchodząc na giełdę trzeba liczyć się ze stratą funduszy.

Zakończenie

Wybierając swoja drogę należy pamiętać o tym, aby czuć się dobrze robiąc to coś, gdyż tylko wtedy człowiek podąża właściwą dla siebie drogą…

Kategorie
O stronie

Witam na stronie poświęconej prowadzeniu biznesu online

Witam na stronie poświęconej rozwojowi biznesowi online