Cechy potrzebne w pracy zdalnej
Praca zdalna nie jest dla każdego, ale każdy może się nauczyć pracować zdalnie.
To proste zdanie pełne sprzeczności jest jak najbardziej prawdziwe. Zastanawiacie się pewnie – dlaczego tak jest? Otóż powód jest prosty: charakter, styl funkcjonowania, cechy indywidualne. To wszystko ma wpływ na to czy osoba odnajdzie się w działaniu online. Więc jaka powinna być osoba, która chciała by pracować online. Jakie cechy powinny byś obecne wymienimy i omówimy poniżej.
Wykaz cech
- Systematyczna – właśnie systematyczne wykonywanie tych samych zadań, powtarzanie ich na okrągło doprowadza człowieka do bycia coraz lepszym w ich wykonywaniu. Pozwala także budować pewność siebie, która jest niezbędna w pozycjonowaniu siebie na dobrego leadera.
- Zorganizowana – organizacja czasu pracy jest istotna, tak samo jak organizacja samej pracy. Osoba powinna umieć wyznaczyć sobie sztywne granice pracy Powinien się znaleźć tam zarówno czas na odpoczynek oraz godziny ciszy i spokoju kiedy mogła by rozmawiać z klientami, partnerami biznesowymi lub kandydatami na partnerów biznesowych.
- Odpowiedzialna – cecha ta jest dosyć istotna, szczególnie w kontaktach międzyludzkich. Właśnie przez odpowiedzialne działania i zachowania buduje się zaufanie drugiej osoby, a to jest potrzebne, aby dobrze układała się współpraca między mentorem, a uczniem.
- Punktualna – punktualność świadczy o odpowiedzialności, o której wspomniałem już szybciej. Kontrolowanie czasu pomaga też w organizacji dnia pracy. Z powodu, iż cały biznes opiera się na działaniu online to i spotkania z osobami zainteresowanymi odbywają się online. Takie rozwiązanie pozwala Nam lepiej wykorzystać czas jakim dysponujemy i który jest dla nas cenny
- Pewna siebie – zwątpienie może pokazać nas jako osobę która nie wie co robi, przez co daje też jasny sygnał do tego, że nie nadaje się na dobrego leadera. Osoba chcąca podjąć działania pójdzie do osoby która wyda się bardziej przekonująca w tym co robi. Działając pewnie i zdecydowanie, znając swoją wartość i nie przejmować się opinią innych. Docenianie swojej wiedzy oraz wiara w to co się mówi i wykonuje sprawi, że człowiek będzie postrzegany jako dobry mentor
- Pokorna – Nie ma człowieka doskonałego, a jeżeli ktoś myśli, że jest doskonały to się myli. Człowiek, który się rozwija, popełnia błędy. Nie jest to złe. Nie myli się tylko ten co nic nie robi, a skoro czytasz tego bloga, znaczy to, że chcesz się dokształcać. Popełnianie błędów jest wpisane w rozwój człowieka, jednak umiejętność przyznania się do porażki wymaga naprawdę silnego charakteru i są do tego zdolni wyłącznie nieliczni Najważniejsze jest to, aby z każdej porażki wyciągnąć cenną lekcję. Przyznanie się do błędu nie jest słabością. To jest siła, tak wielka, że nie każdy ją ma w sobie.
Zakończenie
Każdą z tych cech człowiek może u siebie rozwinąć i kształtować według swojej woli. Im silniejsza wola tym łatwiej będzie pokonywać trudy dnia codziennego podczas pracy nad swoim charakterem