Kategorie
Afiliacja Biznes online

MLM – Piramida? Skąd Kasa? Za co opłaty?

MLM – Piramida? Skąd pieniądze? Za co opłaty?

Jak wspomniałem w poprzednim artykule struktura MLM przypomina kształtem piramidę, jednak nie jest tym samym.

MLM, a piramida finansowa

W piramidzie osoby niżej w strukturze, stojące u podstawy dostarczają funduszy na tych u góry, a sami mogą na tym wyjść naprawdę kiepsko. Najczęściej to z ich wkładu opłaca się zyski tych co są wyżej w strukturze (up-linerów). Działanie takie wpływa na brak zadowolenia, gdyż osoby, które pracują najciężej mają najmniejsze korzyści. Skoro już wiemy jak tak ogólnie wygląda piramida, teraz zajmiemy się strukturą MLM

MLM – Multi Level Marketing po polsku marketing wielopoziomowy działa na zasadzie: zarabiasz z prowizji, promocji, a także niektóre programy dają dodatkowe procenty wyliczany na podstawie zarobków osób znajdujących się niżej w strukturze.  Kwota ta jest dodatkowymi pieniędzmi i nie ma wpływu na wypłaty osób które są w strukturze poniżej. Do procentu wlicza się każda zarobiona złotówka, nawet ta, którą osoba zarobi pasywnie czyli ze struktur które zbudowała pod sobą. Działania opierają się o produkty dostępne przez internet, więc na zarobek należy czasem poczekać kilka miesięcy, gdyż platforma przez którą działamy musi pierw otrzymać pieniądze od firmy której usługa została zakupiona, a następnie przekierować na środki do osoby do której należy link użyty w danej operacji.

Skąd pieniądze w MLM? Czemu płacę?

Nie raz ludzie skarżą się, że zostali oszukani, bo nie zarabiają, że zarabia ta osoba wyżej, a nie oni. Taka sytuacja ma miejsce przy kontach bankowych. Owszem, osoba wyżej zarabia z linku jak osoba zakładająca konto dopełni wszelkich formalności, jednak Ta osoba zarabia na promocjach bakowych np. za regularne wpłaty lub opłacanie kartą odpowiednich kwot. Osoby takie powinny poznać mechanizm jak działa marketing wielopoziomowy, także w aspekcie wypłat, dlatego warto dołączyć do grup szkoleniowych. Ma to swoje plusy jak i minusy. Plusem jest szeroka wiedza i osoby chętne do pomocy w takich grupach. Nie można pominąć, małego, aczkolwiek minusu jakim jest opłata członkowska. Nie należy mylić dwóch kwestii:

  1. Zarabianie w MLM jest darmowe,
  2. Przynależność do grup i mentoring może i zazwyczaj jest płatny.

Zakończenie

Działania w biznesie online wymaga nie tylko umiejętności z danego zakresu w jakim człowiek działa, ale także umiejętności interpersonalnych, dobrego planowania, zarządzania swoimi środkami, czasem pracy, a także duża pewność siebie oraz wiara w to, że się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *